Лісорозведення та лісовідновлення
Філія «Довжанське лісове господарство» ДП «Ліси України»  >  Напрями  >  Лісорозведення та лісовідновлення

Лісовідновлення

Одним з першочергових завдань підприємства являється збільшення площі лісів та забезпечення продуктивності майбутніх лісів. Організація робіт по лісовідновленню  включає слідуючі міроприємства: складання проекта лісових культур, підготовку ґрунту, посів або посадка лісу, догляд за лісовими культурами, технічне приймання лісових культур, їх інвентаризацію та переведення у покриту лісом площу.Для реалізації завдань з лісовідновлення по філії «Довжанське ЛМГ» створено відповідну виробничу базу, залучено кваліфікованих спеціалістів.

 На території підприємства закладені 2 лісові розсадники, основною метою діяльності яких є вирощування стандартного садивного матеріалу. За тривалістю функціонування лісові розсадники є постійними, в них вирощуються такі  лісоутворюючі породи: клен-явір, дуб скельний, ясен звичайний, дуб звичайний.

 

НАСІННИЦТВО

Для забезпечення лісокультурних робіт посадковим матеріалом здійснюється заготівля насіння з об’єктів постійної лісонасіннєвої бази та плюсових дерев. Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і коливається в окремі роки.

Лісівники прекрасно розуміють, що здорові, високопродуктивні лісові насадження можна виростити тільки за наявності якісного посадматеріалу, вирощування якого починається зі збору насіння. Протягом 2014-2018 років лісовими господарниками Довжанського лісомисливського господарства заготовлено не менше, 1 тонн лісового насіння, найврожайнішим видався 2018 рік, зібрано – 6641 кг. Насіння,в тому числі жолудів дуба 6600 кг. В 2019 році зібрано 445 кг. лісового насіння, оскільки рік виявився неврожайним.

Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо – основних лісоутворюючих порід, в урожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову, що необхідно для створення запасів лісонасінної сировини на наступні роки, коли урожай насіння може бути слабким або зовсім відсутнім. Все заготовлене насіння підлягає обов’язковій перевірці на посівну якость, фіто – і ентомозараженість, після проходження якої отримуються відповідні паспорти.

Для заготівлі лісового насіння з цінними спадковими властивостями використовується лісонасіннєва база, яка нараховує понад 14 постійних лісонасінних ділянок (169 га),   1  генетичний резерват (297,7 га)  і  23  плюсові дерева породи дуб скельний та звичайний, бук лісовий. Це дає змогу вирощувати посадковий матеріал із цінними спадковими властивостями, що в майбутньому позитивно вплине на продуктивність та біологічну стійкість деревостанів.

 

ДИНАМІКА ВІДНОВЛЕННЯ ЛІСУ ЗА 2010-2022РР ПО ФІЛІЇ "ДОВЖАНСЬКЕ ЛМГ"

Зведена відомість проектів лісових культур, промислових плантацій і природного поновлення на 2023 рік по філії "Довжанське ЛМГ

Зведена відомість проектів лісових культур, промислових плантацій і природного поновлення на 2022 рік по ДП "Довжанське ЛМГ

Зведена відомість проектів лісових культур, промислових плантацій і природного поновлення на 2021 рік по ДП "Довжанське ЛМГ"

ЗВЕДЕНА ВІДОМІСТЬ ПРОЕКТІВ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР, ПРОМИСЛОВИХ ПЛАНТАЦІЙ І ПРИРОДНОГО ПОНОВЛЕННЯ НА 2019 РІК ПО ДП ДОВЖАНСЬКЕ ЛМГ

Зведена відомість проектів лісових культур, промислових плантацій і природного поновлення на 2018 рік по ДП Довжанське ЛМГ

ЗВЕДЕНА ВІДОМІСТЬ ПРОЕКТІВ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР ТА ПРИРОДНОГО ПОНОВЛЕННЯ НА 2020 РІК ПО ДП "ДОВЖАНСЬКЕ ЛМГ"