Довідка про лісгосп

Інформація про підприємство

Державне підприємство "Довжанське ЛМГ" розташоване в центральній частині Закарпатської області на території Іршавського та Мукачівського адміністративних районів.

ДП "Довжанське ЛМГ"  створене в 1996 році згідно наказу Закарпатського ОУЛМГ №20 від 01.03.1996 року (відповідно до наказу Мінлісгоспу України №507 від 26.05.1995 року, виконуючи Указ Призидента України від 24.02.1995 року №142-95 та Постанову КМУ від 05.05.1995р.№322) за рахунок лісів чотирьох лісництв бувшого Довжанського ЛК, створеного в січні 1960 року згідно Постанови ЦК КПУ і РМ УРСР від 30 жовтня 1959 року №1834 і наказу тресту "Закарпатліс" від 25грудня 1959р. №1 на базі земель Довжанського лісгоспу. В свою чергу Довжанський лісгосп був утворений в 1946 р. після приєднання Закарпатської області до УРСР, на базі бувших приватних і державних лісів згідно розпорядження РН УРСР від 03.09.1946р.№850-р. В період з 1996р. по 1997р. для ДП "Довжанське ЛМГ" було виготовлено державний акт на право постійного користування землею. В результаті виконаної роботи площа лісгоспу складала 19864,1 га.
У 2011р. відбулася реорганізація ДП «Загатянське ЛГ», відповідно площа ДП «Довжанське ЛМГ» збільшилася, приєднані 2 лісництва: Загатське та Великодільське. Загальгна площа Довжанського лісомисливського господарства становила 28 399,1 га.
Клімат району розташування ДП "Довжанське ЛМГ"  - перехідний від помірно-теплого західно-європейського до континентального східно-європейського. Досить суттєві місцеві зміни в кліматичні фактори вносять наявність і напрям наявних хребтів і долин.Звідси випливає, що гірський рельєф території підприємства має великий вплив на кліматичні фактори місцевості. Гірський рельєф місцевості обумовлює динаміку температур, розприділення кількості атмосферних опадів, утворення гірських і низинних вітрів. Із кліматичних факторів, що негативно впливають на ріст і розвиток лісових насаджень найважливіші пізні весняні і ранні осінні заморозки в окремі роки, повені. В цілому ж клімат даного лісорослинного району сприятливий для успішного зростання бука, дуба, клена-явора, ясена, ялиці, ялини.

Район розташування підприємства представлений південно-західною частиною Східних Карпат. Північна частина підприємства відноситься до району середньовисотного гірського рельєфу Полонинського хребта. Сюди входить територія Лисичівського, Річанського і частково Довжанського лісництва. Рельєф в цій частині, являє собою систему хребтів другого і третього порядку, зрізаних гірськими потоками. Переважаюча форма схилів опукла при середній крутизні 25-35 градусів.Більша площа лісових масивів розташована в межах висот 700-900 м. над рівнем моря.
Південна частина підприємства відноситься до району вулканічних гірських груп Вігорлат-Гутинського хребта і міжгірських котловин. Сюди повністю входить територія Білківського лісництва і частина Довжанського лісництва. Вігорлат-Гутинський хребет долиною ріки Боржава ділиться на дві гірські групи: східну, куди входить Білківське лісництво і західну, куди входить половина території Довжанського лісництва. Переважають схили з крутизною від 15 до 25 градусів, але в західному масиві досягають 40 градусів.
Ліси ДП "Довжанське ЛМГ" поділяються на такі категорії:
- ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення (11%);
- рекреаційно-оздоровчі ліси(2,8%);
- захисні ліси(23,9%);
- експлуатаційні ліси(62,3%).
Переважаючими породами у лісфонді є бук лісовий (85,1%), дуб (9,5%), ялина (2,7 %) та інші ясен, каштан, береза, акація.
Переважаючими висотами на рівнем моря обох масивів являється 400-650 м., при мінімальній висоті 350 м. і максимальній 1086 м.(г.Бужора).

Статистика підприємства

Динаміка вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок за групами віку

  
Існуючий і оптимальний поділ деревостанів за групами віку

  
Існуючий і оптимальний поділ деревостанів за групами віку

  
Поділ загальної площі на категорії лісів у %

        
Поділ вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок за переважаючими породами у %

  
Поділ річного розміру користування лісом з усіх видів рубок у %

  
Поділ вкритих лісовою рослинністю на включені і виключені із розрахунку головного користування у %

    
Поділ вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок, що пвиключені із розрахунків рубок головного користування у %

    
Поділ річного розміру користування лісом з усіх видів рубок у %